Hónapzáró heves zivatarok (2019.07.31)

Meglehetősen nedves, labilis légtömegek alakították a Kárpát-medence időjárását. Többfelé lassú mozgású zivatarcellák okoztak felhőszakadás intenzitású csapadékot, de Miskolc térségében jégeső is kísérte a vihart. Többfelé mértek 20 mm-t meghaladó csapadékösszeget, de Kisgyőrben 37.8 mm eső hullott.

Mi két zivatart láthattunk a nap folyamán, melyből a második igen látványos arcát mutatta a lemenő napnak köszönhetően. Az első cella egy picikét távolabb haladt el tőlünk Salgótarján térségében. A zivatar elején egy peremfelhő alakult ki, amit sajnos csak oldal irányból tudtunk megörökíteni.

Zivatar Salgótarján térségében

A cella nagy sebességgel robogott DK-i irányba, miközben látványos üllőt hagyott maga mögött.

A második cella valamikor 18:40 magasságában érkezett hozzánk a Cserhát irányából. Ahogy közeledett felénk egyre csodálatosabb színeket vett fel. Az egyre lejjebb araszoló napnak köszönhetően a zivatar felhőzetének minden rajzolatát láthattuk ami igen félelmetes kinézettel ruházta fel a cellát.

Több panoráma fotót is készítettünk a lenyűgöző pillanatról:

Eközben az északi horizonton hullámzó felhőkből látványos csapadékfal tornyosult elénk, melyből egy perc elteltével felhőszakadás kezdődött.

Következő bejegyzésünkben egy görgőfelhőt produkáló zivatart mutatunk meg nektek.

Gyenge zivatarok (2019.07.30)

Pár gyengécske hőzivatart kísértünk figyelemmel ezen a napon melyeket a lassú mozgás, és hatalmasra terebélyesedő üllők jellemeztek. A csapadékhullás igen kis területre korlátozódott, és ritkán látható lecsapóvillámok kísérték az aktív periódust.

Hőzivatar az üllők árnyékában
Fejlődés
A zivatar teteje eltűnt az üllők között